مجموعه مقالات مرتبط با شبکه های عصبی

مقاله "مدلی براي  بهینه سازي و ارزیابی  تولید با استفاده از شبکه عصبی فازي  و  تحلیل پوششی داده  ها"

این مقاله مربوط  به توسعه  یک سیستم  هوشمند براي انتخاب بهترین  تولید کننده، در  حالی  که  تمام فاکتور     هاي کیفی     و     کمی   را در نظر می گیرد، می باشد. نتایج نشان می دهد که سیستم تصمیم گیري توسعه یافته در این مقاله، مناسب ترین و دقیق ترین پیشنهاد را براي انتخاب بهترین تولیدات پس از در نظر گرفتن تمامی فاکتور هاي کیفی و کمی ارائه می نماید.

لینک دانلود مقاله


مقاله "پيش بيني عملكرد برج هاي خنك كننده پاششي با استفاده از شبكه عصبي مصنوعي"

در اين تحقيق پيش بيني علملكرد و طراحي برج هاي خنك كننده پاششي مورد بررسي قرار گرفته است. استفاده از شبكه عصبي مصنوعي اين امكان را فراهم مي آورد تا با سرعت بالا و هزينه كم، مدلي براي برج خنك كننده پاششي به دست آورد تا بتوان دماي خروجي از برج خنك كننده را در محدوده وسيعي از داده هاي ورودي پيش بيني كرد.

لینک دانلود مقاله


مقاله "اعتماد مبتنی بر شهرت با قابلیت تشخیص و مقابله با توصیه های نادرست با استفاده از شبکه عصبی"

در این مقاله مدل اعتمادی مبتنی بر شهرت با قابلیت تشخیص و مقابله با توصیه های نادرست ارئه می نماییم. در این مدل محاسبه اعتماد، با توجه به میزان اعتماد به عامل گزارش دهنده شهرت صورت می گیرد.

لینک دانلود مقاله


مقاله "مدل سازي پيش بيني قيمت سهام با استفاده از شبكه عصبي و مقايسه آن با روش هاي پيش بيني رياضي"

در اين مقاله با بررسي كاركرد مدل هاي شبكه عصبي و مدل رگرسيون، در حوزه داده هاي مرتبط با پيش بيني قيمت سهام، به اندازه گيري خطاهاي پيش بيني اين دو روش پرداخته شده است.

لینک دانلود مقاله


مقاله "بررسي عوامل موثر بر قيمت طلا و ارائه مدل پيش بيني بر مبناي شبکه هاي عصبي فازي"

در اين تحقيق پس از بررسي اهميت تاريخي طلا در ماليه بين الملل، عرضه و تقاضاي طلا و رابطه دلار و طلا، عوامل موثر بر نوسانات قيمت طلا بررسي شده و از روش شبكه هاي عصبي فازي بر مبناي مدل تاکاگي - سوگنو براي پيش بيني قيمت طلا استفاده شده است.

لینک دانلود مقاله


مقاله "کاربرد شبکه های عصبی مصنوعی در تصمیم گیری راهبردی"

در این مقاله سعی شده است علاوه بر ارائه مطالب جدید در زمینه شبکه های عصبی مصنوعی، کاربرد آن در تصمیم گیری راهبردی مدیران ارئه شود. در کل هدف اصلی مقاله شناخت عملکرد شبکه های عصبی طبیعی بدن و بازسازی مصنوعی این عملکرد برای استفاده در مسائل تصمیم گیری راهبردی است.

لینک دانلود مقاله


مقاله "آموزش شبکه های عصبی چند لایه با به کارگیری الگوریتم PSO

در این مقاله، آموزش شبکه های عصبی با استفاده از الگوریتم PSO انجام شده است. به کارگیری الگوریتم PSO در آموزش شبکه های عصبی و مقایسه صورت گرفته با الگوریتم آموزشی پس انتشار، نشان می دهد که در مسائل پیچیده توأم با فرآیند های غیر خطی، استفاده از الگوریتم جدید کارآیی بالاتری را به همراه دارد.

لینک دانلود مقاله


مقاله "شبكه عصبي و كاربرد آن در پزشكي"

شبكه عصبي مصنوعي روشي عملي براي يادگيري توابع گوناگون نظير توابع با مقادير حقيقي، توابع با مقادير گسسته و توابع با مقادير برداري مي باشد. يادگيري شبكه عصبي در برابر خطاهاي داده هاي آموزشي مصون بوده و اين گونه شبكه ها با موفقيت به مسائلي نظير شناسائي گفتار، شناسائي و تعبير تصاوير، و يادگيري روبات اعمال شده است. 

لینک دانلود مقاله


مطالب مرتبط

مجموعه مقالات مرتبط با الگوریتم ژنتیک
مجموعه مقالات مرتبط با الگوریتم رقابت استعماری

مجموعه مقالات مرتبط با الگوریتم مورچگان
مجموعه مقالات مرتبط با الگوریتم زنبور عسل
مجموعه مقالات مرتبط با الگوریتم جستجو ممنوع

  • تهران
  • 09350579640-09124635768
  • 01152218786
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیام

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Top